Cena nafty 20.10.2017

28

10

 Stručný profil KOTRLA a.s.

Akciová společnost KOTRLA poskytuje služby v oblasti obchodu a přepravy dřeva, autodopravy, autoservisu, pneuservisu, zakázkové výroby hydraulických hadic a prodeje motorové nafty. Nosným sortimentem pilařské výroby je produkce stavebního řeziva a pořez surové kulatiny.
  • slider.png, 362kB

Rady a zajímavosti

Pneumatiky pro konkrétní značku vozidla určuje vžždy jeho výrobce, ve spolupráci s producentem pneumatik. Dle přepisů je přípustné použžívat pneumatiky s vyšššším rychlostním indexem i s vyšššším indexem nosnosti. Při obměně plṚtě za odliššný rozměr je vššak nutno dodržžet zákonné předpisy, cožž v praxi znamená, žže změna musí být zaznamenána v technickém průkazu vozidla.

 

Změna pl᚝šťů obvykle vyžžaduje i výměnu disků. Proto stejně jako u pneumatik, je zapotřebí volit kola podle doporučení výrobce a jejich výměnu následně zaznamenat do technického průkazu vozidla.

 

Základní pravidla pro použžití pneumatik

 

V praxi je nutné dodržovat minimálně následující zásady, kdy v rámci jedné nápravy musí být použity pneumatiky:

 

  • stejného rozměru
  • stejné značky
  • stejné struktury
  • se stejnou nosností
  • se stejným rychlostním indexem

 

 

Instruktážní video montáž sněhových řetězů zn.PEWAG

 

Instruktážní video montáž sněhových řetězů zn. THULE

 

 

 

Skladování pneumatik, dušší a plášťšů

 

Jak správně pneumatiky skladovat

 

Ve způsobu skladování pneumatik jsou zásadní rozdíly podle toho, zda je pneumatika bez ráfku či na discích. Pokud jsou pneumatiky na discích, skladují se vždy zavěšeny nebo poskládány na sobě. Zatímco pneu bez ráfku se skladují postaveny vedle sebe. Aby se však zabránilo deformacím takto uskladněných pneu, doporučuje se přibližně 1 x 14 dnů pneumatiky pootočit. Po sezóně by se všechny skladované pneumatiky měly nechat před namontováním znovu převážit v servisu.

 

Duše a pláště je nutno skladovat v tmavých, suchých a chladných místnostech, které nejsou vystaveny průvanu. Přílišné vystavování teplu, slunci a průvanu často snižuje životnost těchto produktů a to zejména v důsledku vzniku drobných trhlin na pryžovém povrchu. Pláště a duše nesmí také přijít do přímého kontaktu s ropnými produkty (oleje, pohonné hmoty, maziva, apod.), nebo ty způsobují houbovitost pryže, která tímto ztrácí elastické vlastnosti vulkanizátu.

 

 

Pokud nemáte vhodné prostory uvedených podmínek, využijte možnosti uskladnění v Pneuservise KOTRLA, který tuto službu nabízí v rámci tzv. Klientského programu.

 

 

Likvidace pneu

Problematika likvidace pneu rozhodně nepatří k nijak bezvýznamným oblastem, které by bylo možno jakkoliv zanedbávat. Ekologickou likvidaci obvykle zajišují specializované firmy, kdy se v rámci procesu likvidace oddělují z pneumatik ocelové kordy, textilní plátna a pryž.

 

Při zakoupení pneumatik v Pneuservise KOTRLA zajišujeme, v souladu s ustanovením zákona čí 185/2001 Sb. o odpadech, jejich bezplatnou a ekologickou likvidaci. Pokud si k nám přivezete pneumatiky od jiného prodejce a budete je chtít nechat v našem Pneuservise např. přezout, samozřejmě vám velice rádi pneumatiky namontujeme a provedeme k nim veškerý servis. Problém však může nastat tehdy, pokud u nás budete chtít nechat zlikvidovat pneumatiky, které jste zakoupili u jiného prodejce a po nás nebudete požadovat žádnou jinou službu.

 

Prodejců pneumatik je velká spousta a jen velmi malé procento zákazníků si pneumatiky kupuje tam, kde si následně sjednává jejich servisování. Podle § 38 Zákona 185/2001 Sb. o odpadech, je poslední prodejce povinen při prodeji zboží, na které se vztahuje povinnost zpětného odběru, informovat zákazníka o způsobu zajištění jeho zpětného odběru.

 

Pneumatiky RFT od světoznámé značky BRIDGESTONE

Výrobce značkových pneumatik BRIDGESTONE, vyvinul revoluční technologii RFT (Run Flat Tyres), díky které může automobil dojet i po defektu. Obrovskou předností těchto RFT pneumatik od Bridgestonu, je jejich okamžitý účinek v případě ztráty tlaku. V praxi to pak znamená snížení bezpečnostního rizika na minimum a zároveň takto odpadá povinnost pro řidiče vozit s sebou objemnou rezervu. Ovšem uvedený typ pneumatik RFT je vhodný pouze pro vozidla, která jsou vybavena systémem monitorování tlaku pneumatik (TPMS).

 

 

 

 

  • Tisk
  • Pošli odkaz
  • Nahoru